Ako je to s Petržalskou električkou

#mhd #hlavny-vyber

Viacerí sa pýtate, v akom stave je projekt predĺženia petržalskej električky, či nie je v sklze – a už som zachytil aj také fámy, že projekt zastal. Nie je to samozrejme pravda.

(Text vyšiel ako stĺpček v Bratislavských novinách)

Po úspešnom ukončení prvej etapy, pokračujeme fázou predĺženia trate až po Janíkov dvor. Tento proces je administratívne nesmierne komplikovaný, ale hýbeme sa vpred. Konečne máme právoplatné stanovisko EIA – teda posúdenie vplyvov na životné prostredie. Tento proces trval neuveriteľných 6 mesiacov. Paradoxne hlavne „vďaka“ pripomienkam jedného občana. Medzitým sme stihli zapracovať aj pripomienky občanov, ktoré môj predchodca ignoroval a do projektu sme pridali modernú cyklotrasu.

Máme to za sebou a teraz riešime ďalšie fázy projektovej dokumentácie – dokumentáciu k stavebným povoleniam a dokumentáciu k realizácii stavby. Potom nás čaká obstarávanie zhotoviteľa a verím, že tieto procesy už pôjdu výrazne rýchlejšie. A rýchlejšie pôjdu vtedy, ak nám aj ostatné úrady poskytnú maximálnu súčinnosť – či je to ministerstvo dopravy, alebo stavebný úrad v Petržalke. Konečný termín je jasný – trať musí stáť do roku 2023 – ja aj môj tím makáme na tom, aby bola reálna stavba spustená čo najskôr a všetko sa stihlo komfortne a s predstihom. Petržalčania si kompletný nosný dopravný systém po tých rokoch naozaj zaslúžia.

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.