Veľký skok pre cyklodopravu v Bratislave

#cyklo #hlavny-vyber

Som hrdý, že po viac ako roku príprav sa projekt zdieľania bicyklov – tzv. Bikesharing, stáva realitou. V týchto dňoch inštalujeme prvé stanoviská s bicyklami, ktorých bude v prvej fáze 90 a postupne sa stanú súčasťou verejnej dopravy v meste. (Text bol uverejnený ako stĺpček v Bratislavských novinách)

Bicykel je považovaný za najrýchlejší spôsob dopravy na vzdialenosti do 5 km a práve zdieľané mestské bicykle ho spravia dostupnejším aj pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nechcú využívať vlastný bicykel, alebo bicykel skrátka nemajú. Ďalej je to riešenie ekologické, odbremeňuje mesto od áut a napokon, prospieva aj zdraviu. Bratislava sa tak zaradí k ďalším vyspelým mestám ako Londýn či Paríž, kde je tento spôsob dopravy veľmi populárny a využívaný.

Som rád, že sme tento projekt mohli zrealizovať aj vďaka spolupráci so silným súkromným partnerom, ktorý do projektu okrem know-how vložil aj finančné prostriedky. Takéto spolupráce ukazujú, že keď sa chce, tak spolupráca mesta a súkromných spoločností môže fungovať bez problémov a v prospech Bratislavčanov – tak, ako je to pri podchode na Trnavskom mýte, Námestí slobody, či pri rekonštrukciách nábrežných promenád.

Postupne meníme Bratislavu k lepšiemu a budem rád, ak si bikesharing vyskúšate.

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.