Aktuality

magazin/in-magazin-2018-06.jpg

Magazín: Ivo Nesrovnal pre Bratislavu - Jún 2018

12.07.2018, Magazín

 Prevziať (pdf, 4.02MB)
blog/nesrovnal_obchodna.jpg

Bezpečnosť je absolútna priorita

23.06.2018, Blog

Otrasný čin, ktorý sa odohral na Obchodnej, právom otvoril debatu o bezpečnosti v uliciach nášho mesta. Mnohí si pamätajú divoké 90-te roky, kedy bola agresivita v uliciach na dennom poriadku. A každý sa tešil, že v ostatných rokoch bola Bratislava jedno príjemné a bezpečné mesto. (Text vyšiel ako stĺpček v Bratislavských novinách)

 Čítať viac
blog/viac-vlakov-menej-aut.jpg

Viac vlakov = menej áut

13.06.2018, Odkaz na článok

Od 10. júna pribudne 56 nových vlakov zo smeru Senec a Trnava a prepravná kapacita sa tak zvýši o 17 000 ľudí denne. Som rád, že sa tak začína plniť aj moja ambícia, ktorú som avizoval ešte pred voľbami: v Bratislave koľaje máme a treba ich využívať.

 Čítať viac (Denník N)
temy/zelen/domcek_kacin.jpg

Aj Bratislava je les

04.06.2018, Blog

Podľa nedávno zverejneného rebríčka je Bratislava tretie najzelenšie mesto na svete. Je to fantastický výsledok a potvrdzuje to, že naše mesto je aj v zahraničí vnímané ako dobré miesto pre život. Máme zelené sídliská, máme množstvo parkov, konečne otvárame aj nové, máme lužné lesy a hlavne – máme Malé Karpaty. (Text vyšiel ako stĺpček v Bratislavských novinách).

 Čítať viac
magazin/in-magazin-2018-04.jpg

Magazín: Ivo Nesrovnal pre Bratislavu - Apríl 2018

20.05.2018, Magazín

Viete, čo si predstaviť pod pojmom „SMART CITY“? Aký je koncept rozumného mesta, ako ho vieme uplatniť a uplatňujeme v Bratislave a čo môže Bratislavčanom priniesť. Viac si môžete prečítať v najnovšom čísle mojich novín.

 Prevziať (pdf, 1.79MB)
temy/cyklotrasy/nesrovnal-bike.jpg

Veľký skok pre cyklodopravu v Bratislave

15.05.2018, Blog

Som hrdý, že po viac ako roku príprav sa projekt zdieľania bicyklov – tzv. Bikesharing, stáva realitou. V týchto dňoch inštalujeme prvé stanoviská s bicyklami, ktorých bude v prvej fáze 90 a postupne sa stanú súčasťou verejnej dopravy v meste. (Text bol uverejnený ako stĺpček v Bratislavských novinách)

 Čítať viac
blog/201804_elektricka-do-petrzalky-pokracuje-ivo-nesrovnal.jpg

Ako je to s Petržalskou električkou

25.04.2018, Blog

Viacerí sa pýtate, v akom stave je projekt predĺženia petržalskej električky, či nie je v sklze – a už som zachytil aj také fámy, že projekt zastal. Nie je to samozrejme pravda.

 Čítať viac
placeholder.png

Bratislava má veľký potenciál, umiestnila sa vysoko v rebríčku európskych miest budúcnosti

11.04.2018, Odkaz na článok

Prestížna britská finančná publikácia fDi Magazine vypracovala rozsiahlu štúdiu s názvom Európske mestá a regióny budúcnosti 2018/2019. Nás môže tešiť, že spomedzi takmer 500 hodnotených európskych miest odborníci zaradili na popredné priečky aj Bratislavu, ale i jedno ďalšie slovenské mesto.

 Čítať viac (NOIZZ.sk)
blog/201804_elektricka-do-petrzalky-pokracuje-ivo-nesrovnal.jpg

Električka do Petržalky pokračuje

11.04.2018, Odkaz na článok

Viacerí sa pýtate, v akom stave je projekt predĺženia petržalskej električky. Niektorí sa obávate, či nie je v sklze – a už som zachytil aj také fámy, že projekt zastal. Takže, priatelia, aby nevznikali zbytočné pochybnosti: vec sa má takto.

 Čítať viac (Denník N)
Logo Denník N

Bezpečné nábrežie pre všetkých

20.03.2018, Odkaz na článok

Komisia pre dopravné značenie vo februári tohoto roku rozhodla o zmene na dunajskej promenáde: úsek cyklotrasy sa mení na zmiešanú zónu, ktorú cyklisti zdieľajú s chodcami a nesú zodpovednosť za prípadné kolízie.

 Čítať viac (Denník N)

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.