Aktuality

blog/201804_elektricka-do-petrzalky-pokracuje-ivo-nesrovnal.jpg

Ako je to s Petržalskou električkou

25.04.2018, Blog

Viacerí sa pýtate, v akom stave je projekt predĺženia petržalskej električky, či nie je v sklze – a už som zachytil aj také fámy, že projekt zastal. Nie je to samozrejme pravda.

 Čítať viac
placeholder.png

Bratislava má veľký potenciál, umiestnila sa vysoko v rebríčku európskych miest budúcnosti

11.04.2018, Odkaz na článok

Prestížna britská finančná publikácia fDi Magazine vypracovala rozsiahlu štúdiu s názvom Európske mestá a regióny budúcnosti 2018/2019. Nás môže tešiť, že spomedzi takmer 500 hodnotených európskych miest odborníci zaradili na popredné priečky aj Bratislavu, ale i jedno ďalšie slovenské mesto.

 Čítať viac (NOIZZ.sk)
blog/201804_elektricka-do-petrzalky-pokracuje-ivo-nesrovnal.jpg

Električka do Petržalky pokračuje

11.04.2018, Odkaz na článok

Viacerí sa pýtate, v akom stave je projekt predĺženia petržalskej električky. Niektorí sa obávate, či nie je v sklze – a už som zachytil aj také fámy, že projekt zastal. Takže, priatelia, aby nevznikali zbytočné pochybnosti: vec sa má takto.

 Čítať viac (Denník N)
Logo Denník N

Bezpečné nábrežie pre všetkých

20.03.2018, Odkaz na článok

Komisia pre dopravné značenie vo februári tohoto roku rozhodla o zmene na dunajskej promenáde: úsek cyklotrasy sa mení na zmiešanú zónu, ktorú cyklisti zdieľajú s chodcami a nesú zodpovednosť za prípadné kolízie.

 Čítať viac (Denník N)
placeholder.png

Bratislava je 80. najlepším mestom na život, životná úroveň rastie rekordným tempom

20.03.2018, Odkaz na článok

Vyplýva to z najnovšieho rebríčka pre rok 2018, ktorý zostavila spoločnosť Mercer na základe prieskumu 231 miest.

 Čítať viac (HN Online (FinWeb))
Logo Hospodárske Noviny

Rozumné mesto – lepší život pre ľudí

09.03.2018, Odkaz na článok

Koncept rozumných miest – takzvaných smart cities – je jednou z hlavných tém urbanistov, plánovačov a aj politikov už niekoľko rokov. Existuje obrovské množstvo teórií a prístupov k tejto problematike. Jasné je jedno – „smart“ riešení bude čoraz viac, budú čoraz komplexnejšie a čoraz samozrejmejšie. Od najmenších detailov ako elektronické cestovné lístky až po najzložitejšie urbanistické riešenia postavené na veľkých dátach a umelej inteligencii.

 Čítať viac (HN Online)
placeholder.png

Rozumné riešenia - pohodlnejší život

06.03.2018, Blog

(Text vyšiel ako stĺpček v Bratislavských novinách) Minulý týždeň sme po dôkladnej príprave predstavili odbornej verejnosti návrh „smart city“ koncepcie „Bratislava rozumné mesto 2030“. Je to dokument, ktorý po zapracovaní pripomienok odborníkov určí, akým smerom sa chce v oblasti rozumných riešení Bratislava uberať. „Smart“ riešení je už dnes množstvo – od komplexných plánovacích a prevádzkových systémov, ktoré pracujú s veľkými dátami a umelou inteligenciou, až po každodenné drobnosti ako mapy voľných parkovacích miest, či elektronické lístky na MHD.

 Čítať viac
magazin/in-magazin-2018-02.jpg

Magazín: Ivo Nesrovnal pre Bratislavu - Február 2018

23.02.2018, Magazín

V tomto čísle: Aby sa v Bratislave lepšie cestovalo, Primátor píli nelegálne bilbordy, Železná studienka opäť ožila. Prečítajte si magazín Ivo Nesrovnal pre Bratislavu, alebo si stiahnite PDF verziu.

 Prevziať (pdf, 5.82MB)
Logo Denník N

Kto hýbe a kto brzdí dopravu v Bratislave?

20.02.2018, Odkaz na článok

Jedno z najdôležitých riešení dopravy v Bratislave stále viazne. Tým riešením je jednotná parkovacia politika – ktorú však úplne nepochopiteľne a nezodpovedne stále blokuje časť poslancov. Čo s tým urobíme?

 Čítať viac (Denník N)
blog/cyklo2.jpg

Bikesharing a elektrobicykle

15.02.2018, Článok

Požičať si bicykel na jednom mieste a následne ho vrátiť na inom stanovišti bicyklov bude už čoskoro možné aj v Bratislave. Po rokoch sľubov sa stane systém bikesharingu realitou. Naše mesto sa tak zaradí k viac ako 30 európskym krajinám, ktoré majú zavedenú túto službu.

 Čítať viac

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.