Archív akcií

SEP 17

S OLO zadarmo do ZOO

Spoločnosť OLO a.s. v spolupráci s bratislavskou ZOO už po 14. krát pripravila pre deti bratislavských materských, základných a špeciálnych škôl podujatie S OLO zadarmo do ZOO.
Podujatie, ktoré bude prebiehať v dňoch 17. 9. – 28. 9. 2018, otvorí primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, 17. 9. 2018 o 9.00 hod. Tak ako minulý rok, tak aj tento rok majú deti vstup voľný. Dobrovoľnou vstupenkou je mrkva, jablko, či iná zelenina alebo ovocie pre zvieratá zoologickej záhrady.
Tešíme sa na Vašu účasť!

SEP 16

Medzinárodný ekumenický koncert

Hlavnou ideou NAPS Ekumenických koncertov je umením spájať ľudí, prehlbovať dialóg a toleranciu medzi národmi a stúpencami rozličných náboženských tradícií. Doteraz na ňom vystúpili umelci zo Slovenska, Cypru, Česka, Jordánska, Maďarska, Rakúska, Rumunska, Ruska i Ukrajiny.

SEP 16

Račianske vinobranie

Tretí septembrový víkend sa budú konať už tradičné oberačkové slávnosti, ktoré pre svojich návštevníkov, okrem chutného vína a jedla, prinášajú každoročne aj bohatý kultúrny program, z ktorého si vyberie určite každý.

SEP 15

Dobrý trh na Panenskej

Dobrý trh na Panenskej je oslava dobrých susedstiev a silných susedských komunít. Tešiť sa môžete na otvorené dvory, koncerty, workshopy a diskusie o mestách, komunálnej politike.

*WhatCity? Stage, Next Apache, Panenská 28*
13:30-15:00 Tak ty chceš byť primátor?!
Zaži kandidátov na šéfa mesta tak, ako ich nepoznáš. Stand up s kandidátmi na primátora Bratislavy moderuje Tomáš Hudák.

SEP 15

Trh dobrovoľníctva - Stará Tržnica, Námestie SNP

Bratislavské dobrovoľnícke centrum organizuje TRH DOBROVOĽNÍCTVA pravidelne, niekoľkokrát do roka v Bratislave. Trh dobrovoľníctva je jednou z foriem, ako pomôcť nielen organizáciám ale aj dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, nájsť si pre seba tú pravú dobrovoľnícku aktivitu. Je určený na vzájomné prepájanie tých ktorí chcú pomáhať, s tými, ktorí to potrebujú.

SEP 14

Petržalské dožinky - DK Zrkadlový háj

Spevokol Petržalčanka vás pozýva na premiéru hudobno-dramatického predstavenia Petržalské dožinky v podaní petržalských seniorov.

SEP 12

Oficiálna návšteva primátora Viedne Dr. Michaela LUDWIGA v Bratislave

Primátor Michael Ludwig nástúpil do funkcie primátora a predsedu krajinskej vlády Viedne 24. mája 2018. Návšteva Bratislavy je prvou oficiálnou zahraničnou pracovnou cestou primátora Ludwiga. Posledná oficiálna návšteva primátora Viedne v Bratislave sa uskutočnila 15. mája 2014. M. Ludwig sa dlhoročne venoval oblasti vzdelávania, v poslednom období pôsobil ako mestský radca pre oblasť bývania, bytovej výstavby a obnovy mesta.

SEP 11

Tlačový brífing: Viac ako miliarda eur pomáha rozvoju regiónov na celom Slovensku - Čierna Voda, Chorvátsky Grob

Oddelenie SO RO pre IROP bolo zriadené v meste Bratislava v roku 2014. Od roku 2015 pomáha mestským častiam, okresným mestám a obciam v rámci svojho územia mestského rozvoja (UMR) s prípravou projektových zámerov, žiadostí o NFP, ktoré sú vyhlásené prostredníctvom výziev z Integrovaného regionálneho operačného programu. Na základe zmluvy o vykonávaní časti úloh z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR koordinuje tri prioritné osi.
Úspešné čerpanie eurofondov je dôkazom toho, že takéto oddelenie na mesto patrí a že vďaka nemu môžeme sprostredkovať európske peniaze na užitočné projekty v rámci ekologickej dopravy, školstva a sociálnych vecí a kreatívneho priemyslu.

SEP 9

Rozlúčka s letom 2018 v Bratislave

Bratislavské kultúrne a informačné stredisko si pre vás v spolupráci s hlavným mestom Bratislavy pripravilo tradičné veľkolepé podujatie „Rozlúčku s letom“.
V srdci Bratislavy na Štúrovej ulici budú pre návštevníkov pripravené rôzne hudobné hudobné, tanečné, divadelné, workshopy pre deti aj dospelých a rôzne iné sprievodné podujatia. Pre návštevníkov bude pripravených 5 pódií, kde si budú môcť vychutnať hudbu rôznych štýlov od klasiky až po populárnu hudbu. Program začne už od 14:00 hodiny a bude trvať až do večera 22:00 hodiny.

SEP 9

21 km pre deti - Partizánska lúka

10. ročník menu, ktorým pomáhate.
Cieľom tohto podujatia je získať finančné prostriedky na pomoc deťom, ktorých problémy nie sú o nič menšie ako problémy dospelých, avšak možnosť ich riešenia vlastnými silami je veľmi obmedzená alebo žiadna. Všetky finančné prostriedky získané zo štartovného alebo z darov využije priamo na svoje aktivity Linka detskej istoty, ktorá už od roku 1996 pomáha deťom v núdzi pri ochrane a presadzovaní ich záujmov a práv.

SEP 8

10. ročník Telekom Night Run - Eurovea

Nočné behy si v posledných rokoch získali svoje nezastupiteľné miesto v záplave množstva bežeckých podujatí. Nočný beh v Bratislave sa za necelé desaťročie stal jedným z najpopulárnejších a najmasovejších pretekov na Slovensku s vynikajúcou atmosférou a množstvom divákov popri trati.

Jubilejný 10. ročník Telekom Night Run sa uskutoční 8. septembra 2018.

SEP 8

Vrakunská hodová slávnosť

Príďte na tradičnú vrakunskú slávnosť na nábreží Malého Dunaja. Čaká vás nezabudnuteľný program, mnoho atrakcií a prekvapení. Tento rok bude pre vás pripravený skvelý hudobný program, aký Vrakuňa ešte nezažila a množstvo noviniek.

SEP 8

RÍMSKE HRY A LIMES DAY 2018 - Rusovce

Rímske hry budú zamerané na tanec ako ušľachtilé umelecké vyjadrenie pohybu, nebude chýbať ani predstavenie ostatných oblastí života – legionári, gladiátori, odievanie, výtvarné umenie. Poznávať staroveký Rím cez Gerulatu umožnia aj tento rok informačné technológie a niektoré z nich projekt uplatní priamo v rámci súťaží na Rímskych hrách. Návštevníci sa môžu zapojiť do rôznych disciplín a v rámci 3 vyhodnotení vyhrať pekné ceny.

Limes Day obohatí program o mnohé športové aktivity, akrobatické vystúpenia rope skippingu. Nadšenci budú splavovať Dunaj, alebo sa návštevníci môžu zapojiť do aktivity na bicykli po stopách Rimanov.

SEP 8

XIX. ročník Súťaže vo varení guláša, Podunajské Biskupice

Mestská časť Bratislava – Podunajské Biskupice organizuje dňa 08. septembra 2018 v poradí už XIX. ročník Súťaže vo varení guláša. Príďte ochutnať!

SEP 8

Piknik v novom Landererovom parku

Srdečne vás pozývame na „Piknik v novom Landererovom parku“, ktorým spoločne otvoríme zrevitalizovaný park na Šafárikovom námestí. Celodenný piknik s bohatým programom bude v sobotu 8. septembra:

10,00 hod – cvičenie jógy

11,00 hod – divadelné predstavenie pre deti

12,00 hod – komentovaná prehliadka parku s architektom

13,00 hod – koncert Funny Fellows

Tešíme sa na vás.

JÚL 10

Dúbravka

Predbežný termín, detailnejšie informácie budú doplnené čoskoro.

JÚN 6

Karlova Ves

Predbežný termín, detailnejšie informácie budú doplnené čoskoro.

MÁJ 23

Ružinov

Predbežný termín, detailnejšie informácie budú doplnené čoskoro.

MÁJ 10

Vrakuňa

Predbežný termín, detailnejšie informácie budú doplnené čoskoro.

APR 11

Petržalka

V stredu, 11. apríla 2018, budem v petržalských uliciach, kde sa, okrem iného, pôjdem pozrieť na projekty a aktivity, ktoré hlavné mesto finančne podporilo: rekonštrukcia sochy Plechový strom, združenie saleziánskej mládeže DOMKA ako aj združenie Na hrane s projektom Slnečné hodiny. Takisto pôjdem na hrádzu a navštívim aj novootvorenú Petržalskú tržnicu. Samozrejme, nevynechám ani študentov, tentokrát navštívim gymnázium Mercury. Už teraz sa teším!

 Viac o akcii
MAR 28

Stretnime sa v Novom Meste

Tento týždeň ma môžete stretnúť v uliciach mestskej časti Nové Mesto. Okrem iného pôjdem preveriť možnosti vybudovania záchytných parkovísk priamo do terénu, keďže riešenie parkovania patrí medzi moje priority a aj s pomocou Dopravného podniku hľadáme možnosti, ktoré by mohli Bratislave pomôcť.

 Viac o akcii
MAR 21

Stretnime sa v Rači

V Rači urobím kontrolu investícií a opráv chodníkov. O rozvoji športu budem hovoriť so zástupcami LBG arény aj s trénermi Klubu pozemného hokeja Rača. Povzbudím nádejných maturantov na Strednej odbornej škole informačných technológií - a stretnem sa, ako inak, aj s Račianskymi vinármi, ktorí sa starajú o mestské vinice. Rád si vypočujem aj skúsenosti aktívnych obyvateľov Rače, ktorí cez svoje občianske združenia pomáhajú meniť naše mesto k lepšiemu. Chcete sa aj vy stretnúť a porozprávať? Príďte medzi 16:45-17:30 na križovatku Detvianska - Kubačova. Teším sa na vás! IvoN

 Viac o akcii
FEB 1

Stretnime sa v Poddunajských Biskupiciach

V Podunajských Biskupiciach investujeme tu napríklad do výmeny vozovky na Kazanskej a v prvom štvrťroku sa konečne ukončí aj zdĺhavý proces odstránenia nefunkčných nadchodov. Čaká ma aj návšteva zariadenia pre seniorov, súkromného bilingválneho gymnázia, či stretnutie s baseballovým klubom Apollo. Ak sa stretneme v uliciach, neváhajte ma zastaviť, rád sa porozprávam aj s vami. IvoN

 Viac o akcii

Kalendár akcií

Prezrite si aj kalendár akcií v ktorom uverejňujeme plán najbližsích stretnutí.

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.