Archív: Blogy a stĺpčeky

blog/bikesharing.jpg

Prečo je bikesharing veľkým skokom pre naše mesto

13.09.2018, Odkaz na článok

Cyklodoprava je veľkou mestskou témou už niekoľko rokov. Viaceré občianske združenia tlačia na to, aby sa rozvíjala rýchlejšie. To je úplne legitímne, je to ich agenda a je prirodzené, že sú často nespokojní. Chcem však k tomu povedať pár vecí z pohľadu mesta a z môjho pohľadu primátora a politika.

 Čítať viac (Denník N)
temy/zelen/domcek_kacin.jpg

Aj Bratislava je les

04.06.2018, Blog

Podľa nedávno zverejneného rebríčka je Bratislava tretie najzelenšie mesto na svete. Je to fantastický výsledok a potvrdzuje to, že naše mesto je aj v zahraničí vnímané ako dobré miesto pre život. Máme zelené sídliská, máme množstvo parkov, konečne otvárame aj nové, máme lužné lesy a hlavne – máme Malé Karpaty. (Text vyšiel ako stĺpček v Bratislavských novinách).

 Čítať viac
blog/201804_elektricka-do-petrzalky-pokracuje-ivo-nesrovnal.jpg

Električka do Petržalky pokračuje

11.04.2018, Odkaz na článok

Viacerí sa pýtate, v akom stave je projekt predĺženia petržalskej električky. Niektorí sa obávate, či nie je v sklze – a už som zachytil aj také fámy, že projekt zastal. Takže, priatelia, aby nevznikali zbytočné pochybnosti: vec sa má takto.

 Čítať viac (Denník N)
Logo Denník N

Bezpečné nábrežie pre všetkých

20.03.2018, Odkaz na článok

Komisia pre dopravné značenie vo februári tohoto roku rozhodla o zmene na dunajskej promenáde: úsek cyklotrasy sa mení na zmiešanú zónu, ktorú cyklisti zdieľajú s chodcami a nesú zodpovednosť za prípadné kolízie.

 Čítať viac (Denník N)
Logo Hospodárske Noviny

Rozumné mesto – lepší život pre ľudí

09.03.2018, Odkaz na článok

Koncept rozumných miest – takzvaných smart cities – je jednou z hlavných tém urbanistov, plánovačov a aj politikov už niekoľko rokov. Existuje obrovské množstvo teórií a prístupov k tejto problematike. Jasné je jedno – „smart“ riešení bude čoraz viac, budú čoraz komplexnejšie a čoraz samozrejmejšie. Od najmenších detailov ako elektronické cestovné lístky až po najzložitejšie urbanistické riešenia postavené na veľkých dátach a umelej inteligencii.

 Čítať viac (HN Online)
placeholder.png

Rozumné riešenia - pohodlnejší život

06.03.2018, Blog

(Text vyšiel ako stĺpček v Bratislavských novinách) Minulý týždeň sme po dôkladnej príprave predstavili odbornej verejnosti návrh „smart city“ koncepcie „Bratislava rozumné mesto 2030“. Je to dokument, ktorý po zapracovaní pripomienok odborníkov určí, akým smerom sa chce v oblasti rozumných riešení Bratislava uberať. „Smart“ riešení je už dnes množstvo – od komplexných plánovacích a prevádzkových systémov, ktoré pracujú s veľkými dátami a umelou inteligenciou, až po každodenné drobnosti ako mapy voľných parkovacích miest, či elektronické lístky na MHD.

 Čítať viac
Logo Denník N

Kto hýbe a kto brzdí dopravu v Bratislave?

20.02.2018, Odkaz na článok

Jedno z najdôležitých riešení dopravy v Bratislave stále viazne. Tým riešením je jednotná parkovacia politika – ktorú však úplne nepochopiteľne a nezodpovedne stále blokuje časť poslancov. Čo s tým urobíme?

 Čítať viac (Denník N)
blog/cyklo2.jpg

Bikesharing a elektrobicykle

15.02.2018, Článok

Požičať si bicykel na jednom mieste a následne ho vrátiť na inom stanovišti bicyklov bude už čoskoro možné aj v Bratislave. Po rokoch sľubov sa stane systém bikesharingu realitou. Naše mesto sa tak zaradí k viac ako 30 európskym krajinám, ktoré majú zavedenú túto službu.

 Čítať viac
blog/cyklo1.jpg

Cyklotrasy

15.02.2018, Článok

Bratislava je na bicykli krásna. Len v roku 2017 sme na výstavbu a údržbu cyklotrás vyčlenili takmer milión eur. Zároveň spúšťame projekt bikesharingu, na ktorý dáme ďalších 460-tisíc eur. Okrem toho, že tak prispejeme k využívaniu alternatívneho spôsobu dopravy, Bratislava týmto získa aj jednu z nových moderných tvárí mesta. Tak ako je to prirodzené všade vo vyspelých európskych metropolách.

 Čítať viac
blog/domcek2.jpg

Otvorili sme už druhý domček na strome

15.02.2018, Článok

Dobrodružné povahy môžu od leta prenocovať v korunách stromov už nielen pod Kačínom. Po obrovskom úspechu prvého domčeka vyrástla jeho dvojička Pod Dubmi v lokalite Dlhé lúky. K obľúbenému domčeku pod Kačínom tak pribudol ďalší príbytok, ktorý svojim nocľažníkom ponúka netradičné zážitky.

 Čítať viac

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.