in-zahlavie-dakujem.png

4 roky zmien, ktoré je vidieť

Do úradu primátora som pred 4 rokmi nastupoval odhodlaný zmeniť všetko to, čo v našom meste nikto predo mnou neriešil: zanedbanú zeleň, zastaranú MHD, večne rozbité cesty, schátrané verejné priestranstvá.

4 roky sme poctivo pracovali pre lepšiu Bratislavu - a tak dnes máme za sebou skutočné a viditeľné výsledky, nie len obrázky a rozprávky. Stále však pred nami ostáva veľa práce, ktorú treba dokončiť. Preto sa uchádzam o vašu podporu aj v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Spoločne dotiahnime začaté zmeny!

Pozrite si ukážky výsledkov našej doterajšej práce na podstránke:

ivonesrovnal.sk/vysledky

Výsledky

uspechy/mhd.jpg
Kvalitná doprava
Keď som nastúpil do úradu, bolo jasné, že najväčšou výzvou bude doprava. Rozbité cesty, zastaralá MHD, plné mesto bariér, Most SNP v havarijnom stave či záhony paradajok na Štúrovej ulici. Práca priniesla výsledky: cesty sú v najlepšom stave minimálne od obliehania Bratislavy Napoleonom, systematicky sme odstraňovali bariéry na priechodoch, MHD sme priviedli do 21. storočia. A mám kopec plánov, čo ďalej.
temy/zelen/kvety.jpg
Viac zelene pre všetkých
My Bratislavčania máme radi zeleň, ktorá bola roky zanedbávaná a naozaj v zlom stave. Systematická obnova parkov, nové kvety v meste, politika 2 nových stromov za jeden chorý, významné obmedzenie ťažby v mestských lesoch, či pravidelné polievanie prinášajú svoje ovocie. Bratislava sa zelená a v nedávnom prieskume bola vyhodnotená ako tretie najzelenšie mesto na svete. Čaká nás stále množstvo práce – národné parky Podunajsko a Malé Karpaty, obnova ďalšej zelene, vodozádržné opatrenia proti prívalovým dažďom. Bratislava môže byť naozaj zelenou oázou a musíme na tom ďalej pracovať.
uspechy/podchody.jpg
Verejný priestor
Roky som nerozumel, prečo sa s niektorými priestormi v meste nedá pohnúť. Hanby ako Trnavské mýto alebo Námestie Slobody doslova svietili. Som rád, že sa potvrdila známa pravda: keď sa chce, tak sa dá. Máme nové, moderné a čisté Trnavské mýto, Námestie Slobody po rokoch opravujeme a revitalizujeme, mesto čistíme od vizuálneho smogu. Krok po kroku odstraňujeme staré jazvy a chceme ísť ďalej, pretože si to Bratislavčania zaslúžia.
uspechy/priroda.jpg
Miesta pre oddych
Život v meste vie byť hektický a kvalita života sa odvíja aj od možnosti „vypadnúť” a vyvetrať si hlavu. Preto sme investovali množstvo času a prostriedkov do projektov, ktoré oddych sprístupňujú a spríjemňujú. Nové altánky, vyhliadkové veže, náučné chodníky, obnovená Železná studnička či Biely kríž sú len ukážkou mnohých zmien k lepšiemu. Keď sa o mesto a aj jeho okolie staráme, je to vidieť a potvrdzujú to aj množstvá ľudí, ktorí tu radi oddychujú.
uspechy/stara-trznica.jpg
Kultúrne dedičstvo
O úrovni mesta a spoločnosti vypovedá aj to, ako sa dokáže postarať o kultúrne a historické dedičstvo. Preto opravujeme roky neopravované fontány, Mirbachov palác, hodiny na radnici, čistili sme sochy, dokončili sme opravu Hradu Devín. Pripravujeme rekonštrukciu Michalskej brány.
uspechy/zoo.jpg
Viac možností pre voľný čas
S voľným časom sa väčšine ľudí spája kultúra a šport. Aj preto som hrdý, že všetky mestské organizácie, ktoré sa o kultúru a šport starajú, pracovali s najväčšími rozpočtami v histórii. Máme krajšie kúpaliská, viac a kvalitnejších kultúrnych podujatí, množstvo nových aj opravených športovísk, aj krajšiu ZOO. Fungujúce mesto musí poskytovať možnosti pre aktívnych ľudí, pre rodiny s deťmi, aj pre seniorov. Bratislava taká už dnes je a môže byť ešte lepšia. Pokračujme v začatých zmenách!

Podporovatelia

podpora/kobielsky.jpg
Vlado Kobielsky
Herec

„Komunálni politici mi často krát pripomínajú kapitánov lodí. Dostanú dôveru od ľudí, že môžu viesť loď. Keď začínajú mať kormidlo pevnejšie v rukách, často krát svoju plavbu na polceste skončia. Mám pocit, že kapitán „vlajkovej lode“ Slovenska Ivo Nesrovnal by mal dostať šancu, loď s menom Bratislava,doviesť do prístavu a dokončiť všetko, čo si predsavzal.“

podpora/visnovsky.jpg
Ľubo Višňovský
Športový reprezentant

„Pán Nesrovnal je človek s dôstojným prejavom, rozvahou a vyrovnanosťou. Veľmi dobre sa s ním jedná, rád pomôže a hľadá riešenia aj v komplikovaných situáciách. Vždy mi vyšiel v ústrety a pomáha mi pri rozvíjaní športových projektov, pretože mu záleží na podpore aktivít pre deti a mladých ľudí. Moja skúsenosť hovorí, že drží svoje slovo a nerozdava plané sľuby.“

podpora/traubner.jpg
Prof. MUDr. Pavel Traubner PhD
neurológ

„Pána primatora Nesrovnala poznám od jeho detského veku, pretože jeho mamička vykonávala dlhé roky vyznamnú zdravotnícku funkciu v FN nemocnici, kde i ja tiež pracujem 54 rokov. Malý chlapček, pravidelne sprevádzajúci maminku sa stal vďaka svojim vlastnostiam a schopnostiam primátorom Bratislavy. Potešilo ma to a môj dojem je jednoznačný: nesklamal, urobil pre hlavné mesto Bratislava veľmi veľa a iste to ocení i množstvo Bratislavčanov. Prajem mu veľa zdravia a nielen veľa síl, ale i pracovných úspechov.“

podpora/malovic.jpg
MUDr. Pavel Malovič, PhD, MPH
Telovýchovný lekár, prednosta Ústavu telovýchovného lekárstva SZU Bratislava

„V čom vidím prínos pána primátora Iva Nesrovnala? Podporil výraznejšie zviditeľnenie jednoho z najvýznamnejších európskych džezových festivalov s hrdým názvom mesta: Bratislavské džezové dni, čím ich ešte viac priblížil verejnosti - domácej aj v neďalekom zahraničí. Dokončil renováciu Starého mostu, čím umožnil promptnejšie spojenie centra s Petržalkou a zlepšil tak šance na využívanie chodeckých a cyklistických trás. To je veľký prínos pre Bratislavčanov a ich pohybové aktivity v peknom prostredí na ceste za lepším zdravím.“

podpora/oprsal.jpg
Juraj Opršal
Maliar

„Aby sa myšlienka stala dielom a zmenila na skutočnosť, je potrebný čas. Tak, ako pred štyrmi rokmi i dnes myšlienkam Iva Nesrovnala o Bratislave verím. Verím, že sú odhodlané a premyslené, preto som presvedčený, že si zaslúžia čas na dokončenie.“

Blogy a stĺpčeky

program/ivo-nesrovnal-program-tk.jpg

10 kľúčov k ešte lepšej Bratislave a jedna srdcovka

22.10.2018, Odkaz na článok

Dnes som predstavil svoj volebný program. Ponúkam vám, Bratislavčanom, 10 rokov mojich skúseností z komunálnej politiky a 4 roky skúseností s primátorským úradom. Nebalamutím občanom hlavy rozprávkami, ani nevymýšľam plány, ktoré by si vyžadovali 20 násobný rozpočet a niekoľko volebných období. Predkladám vám 10 sľubov a záväzkov – veľmi konkrétnych, ktorých splnenie viem garantovať, aj s veľmi konkrétnymi termínmi ich splnenia. Ponúkam konkrétne riešenia na konkrétne problémy, ponúkam projekty, z ktorých sú mnohé už vo fáze prípravy. Ponúkam veci, ktoré viem splniť a ktoré posunú Bratislavu o ďalší kus dopredu.

 Čítať viac (Denník N)
uspechy/cesty.jpg

4 roky zmien, ktoré je vidieť

03.10.2018, Odkaz na článok

Končí sa volebné obdobie predstaviteľov miest a obcí. Ako primátor hlavného mesta SR Bratislavy považujem za svoju povinnosť predložiť Bratislavčanom odpočet mojej práce za uplynulé 4 roky. Na rozdiel od iných, ktorí v tejto dobe radi používajú populistické a prázdne vyjadrenia, ja budem hovoriť o faktoch: o štyroch rokoch zmien, ktoré je v našom meste vidieť.

 Čítať viac (Denník N)
blog/bikesharing.jpg

Prečo je bikesharing veľkým skokom pre naše mesto

13.09.2018, Odkaz na článok

Cyklodoprava je veľkou mestskou témou už niekoľko rokov. Viaceré občianske združenia tlačia na to, aby sa rozvíjala rýchlejšie. To je úplne legitímne, je to ich agenda a je prirodzené, že sú často nespokojní. Chcem však k tomu povedať pár vecí z pohľadu mesta a z môjho pohľadu primátora a politika.

 Čítať viac (Denník N)

Facebook

Youtube

31.10.2018, Primátor Ivo Nesrovnal odovzdal bratislavskej Mestskej polícii nové vozidlá. Vozový park sa obnovuje už od roku 2016, pričom v roku 2017 už išlo o ekologickejšie vozidlá s hybridným pohonom (plynový + spaľovací pohon). V tomto roku pribudli vozidlá s hybridným elektro motorom a spaľovacím pohonom, ktorý dovoľuje na krátke vzdialenosti používať ekologický pohon na elektrickú energiu. Primátor tiež hovorí aj o iných novinkách pre mestskú políciu.

31.10.2018, BRATISLAVU NAVŠTÍVIL PREZIDENT MACRON "Je mi veľkou cťou, že som mohol privítať prezidenta Francúzskej republiky Emanuela Macrona v Primaciálnom paláci. Jeho návšteva súvisí so stým výročím založenia Československej republiky, pri ktorej aj Francúzsko zohralo významnú rolu. A vďaka 1. ČSR sa Bratislava stala hlavným mestom Slovenska."

31.10.2018, MESTO JE V DOBREJ FINANČNEJ KONDÍCII Navrhovaný rozpočet na roky 2019 - 2021, ktorý som dnes predstavil stojí na pevných a reálnych základoch. Pokračujeme v poklese dlhovej zaťaženosti, kladieme dôraz na využívanie EU zdrojov pri spolufinancovaní dopravných stavieb, či rozvojových projektov. Nikomu nenechávame v skrini žiadnych kostlivcov, ani nášlapné míny ako sa to stávalo v minulosti. Bratislava nepotrebuje žiadne experimenty ani rozprávky a práve rozpočet na rok 2019 vytvára priestor na pokračovanie v naštatrovaných zmenách a ich akcelerácii.

26.10.2018, Ivo Nesrovnal prezentuje ukončenie historicky najväčšej opravy a rekonštrukcie bratislavských ciest. Ulica Pekná Cesta je jedna z posledných ulíc, ktorú mesto tento rok opraví. Mesto v roku 2018 do opráv investovalo 18,5 milióna EUR a za posledné 4 roky sa v meste podarilo opraviť 269 km ciest, 60 km chodníkov a zhruba 20 autobusových zastávok.

26.10.2018, Ivo Nesrovnal hovorí o tom v akom stave sa nachádzajú práce na revitalizácii Kamenného námestia a o tom aké práce budú ešte nasledovať.

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.