Červený kríž je čoraz atraktívnejší

#zelen #cistota

Nový altánok, lavičky, gril či atrakcie pre deti. To všetko nájdete v novozrekonštruovanom areáli Červený kríž v bratislavskom lesoparku. Obnovu obľúbeného turistického miesta po 21 rokoch zrealizovalo hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave.

blog/cerveny_kriz1.jpg

Zrekonštruovaný areál Červený kríž je ďalšou atrakciou v mestských lesoch, ktorú mesto urobilo pre Bratislavčanov so zámerom prilákať ich do prírody.

blog/cerveny_kriz2.jpg

„Červený kríž je obľúbené miesto pre turistov, cyklistov, rodiny s deťmi, ale aj veriacich, ktorí sa tu pristavia pri svojich púťach. Som rád, že odteraz sa všetci môžu tešiť na moderný areál, ktorý spĺňa súčasné potreby návštevníkov lesoparku,“ vysvetlil primátor Ivo Nesrovnal.

blog/cerveny_kriz3.jpg

Prvá časť rekonštrukcie prebehla na jeseň v roku 2016 za približne 68 tisíc eur. Postavil sa tu jednopodlažný altánok, v ktorom sú stoly, lavice a gril. Na jar tohto roka prebehla druhá etapa rekonštrukcie. Zahŕňala dostavbu ďalšej časti altánku, jeho zastrešenie, vybudovala sa aj vyhliadková veža pre deti a areál sa doplnil drevenými stolmi a lavicami. Na lúke pred altánkom pribudli kamenné ohniská a odpadkové koše. Druhá časť rekonštrukcie stála 37 tisíc eur.

Zrekonštruovaný altánok je celodrevená stavba, ktorá slúži ako kryté zastrešenie s priestorom na sedenie, pre približne 35 turistov. Strecha je pokrytá plastovým šindľom, drevené prvky sú zo smreka.  

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.