Otvorili sme už druhý domček na strome

#zelen

Dobrodružné povahy môžu od leta prenocovať v korunách stromov už nielen pod Kačínom. Po obrovskom úspechu prvého domčeka vyrástla jeho dvojička Pod Dubmi v lokalite Dlhé lúky. K obľúbenému domčeku pod Kačínom tak pribudol ďalší príbytok, ktorý svojim nocľažníkom ponúka netradičné zážitky.

blog/domcek2.jpg

Domček je situovaný vo svahu, takže z terasy ponúka nádherné výhľady na okolie. V blízkosti je malá lúka, studnička a piknikové miesto s ohniskom.

[IMAGE]

„Prvý domček na strome pod Kačínom, ktorý sme spolu s Mestskými lesmi uviedli do prevádzky minulý rok, doslova praská vo švíkoch. Máme stopercentnú vyťaženosť počas víkendov a sviatkov, a ľudia si ho objednávajú aj cez pracovné dni. Aj z tohto dôvodu sme sa rozhodli postaviť ďalší domček, ktorý priláka ľudí do prírody, do našich krásnych lesov obklopujúcich Bratislavu,“ prezradil primátor.

[IMAGE]

V korunách stromov môže nocľažník vnímať energiu stromov prechádzajúcu domčekom, počúvať zvuky lesa, pozorovať lesný život a ráno sa prebúdzať spolu s okolitou prírodou. Je to spôsob ako sa zastaviť z každodenného zhonu a prečistiť si myseľ. Domček priláka najmä rodiny s deťmi, zaľúbencov a mladých ľudí.

[IMAGE]

Postavený je na statných duboch približne štyri metre nad zemou. Má 30 štvorcových metrov, z toho terasa má 14. Terasa má okrem zábradlia aj ochrannú sieť. Je o niečo väčší ako ten pod Kačínom, prespať tu môžu štyria ľudia. V korunách stromov ho istia oceľové laná. Do domčeka sa vstupuje dreveným schodiskom. V domčeku je manželská posteľ a poschodová posteľ. Komu by bola zima, môže si kľudne zakúriť. Elektrina ako aj voda tu však podobne ako pod Kačínom chýbajú. Umývadlo je riešené nádobou umiestnenou na stole, voda je pravidelne dopĺňaná a menená. Suché drevené WC je blízko domčeka.

Domček na strome si môžete zarezervovať aj Vy na stránke mestskej organizácie Mestské lesy v Bratislave www.ba-lesy.sk, alebo priamo na adrese http://bit.do/domceknastrome

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.