Primátor píli nelegálne bilbordy, pôjdu do zberu

#cistota

Ivo Nesrovnal plní svoj sľub Bratislavčanom a pokračuje v čistení verejných priestranstiev. K tomu patrí aj skoncovanie s nelegálnymi bilbordmi. Vďaka spolupráci s Asociáciou vonkajšej reklamy sa primátorovi postupne darí odstraňovať nelegálne reklamné stavby aj zo súkromných pozemkov, na ktoré mesto nemá dosah.

blog/bilbord2.jpg

Na území hlavného mesta je približne 10 000 reklamných stavieb. Z toho na pozemkoch hlavného mesta je ich 3000, na pozemkoch zverených mestským častiam približne 1000. Zvyšných 6000 stojí zväčša na súkromných pozemkoch. V marci sa mesto s reklamnou asociáciou dohodlo na odstránení 34 reklamných stavieb z parkov a zelene.

blog/bilbordy1.jpg

Teraz k nim pribudla ďalšia stovka nelegálnych reklamných stavieb, ktoré zmiznú z Dúbravky, Karlovky, Ružinova, Petržalky a ďalších mestských častí. Nesrovnalovým cieľom je v prvom rade znížiť počet reklám na pozemkoch v správe hlavného mesta na polovicu. „Neustále vyzývam aj starostov mestských častí, aby podobne ako mesto prispeli k znižovaniu počtu nelegálnej reklamy,“ nabáda primátor k činu aj starostov mestských častí.

blog/bilbordy3.jpg

Vedenie mesta sa v tejto veci obrátilo aj na ministra dopravy Árpáda Érseka, aby do pripravovanej novely stavebného zákona zakomponoval ustanovenie, podľa ktorého by mestá a obce mohli konečne regulovať vonkajšiu reklamu na svojom území. Odstránené reklamné plochy mesto odvezie do areálu Čierneho lesa, kde budú uskladnené. V prípade, že vlastník o ne prejaví záujem, bude musieť doplatiť nájom a znášať náklady na ich odstránenie. Ak sa však neprihlási, bilbordy budú po uplynutí ročnej lehoty odovzdané do zberu. Tam, kam od začiatku patrili.

blog/bilbordy4.jpg

Ostaňme v kontakte

Nechajte mi svoju e-mailovú adresu a magazín, prípadne iné dôležité novinky dostanete priamo do elektronickej pošty.